Znajdki z sieci #9: E-book z kontrowersyjnym tytułem, inspirujące teksty i déjà vu

Posted in Inspiracje, Znajdki z sieci
on październik 8, 2019
Znajdki w sieci 9

Dziś dziewiąte znajdki z sieci, a w nich dużo dobra i wartościowych polecajek. Wśród nich moje ostatnie odkrycia z internetowych zakamarków, które dobrze się czytają i podnoszą na duchu. 

Lubisz poczuć się jak turysta we własnym mieście? Lubisz odkrywać co i rusz nowe miejskie uliczki? A może pozwalasz starym miejscom, aby zachwyciły Cię na nowo? O zwiedzaniu Warszawy i byciu turystką w swoim mieście świetnie napisała Paulina na swoim blogu  Czytaj na walizkach . Ja też jakiś czas temu z mężem chciałam poczuć się, jak turystka w Warszawie i takie zapomnienie o tym, że się tu mieszka, pozwala na nowo rozpalić serducho; stworzyć miejsce na ciekawość i chęć poznania innych części miasta. 

Wierzysz w magię dobrych uczynków? Ja bardzo! A kiedy ostatnio zrobiłeś coś zupełnie bezinteresownie dla drugiej osoby? Wsparłeś kogoś miłym słowem?  Maciek Wojtas  stworzył świetny tekst z poradami z którego dowiecie się,  jak sprawić radość nowo narodzonemu przedsiębiorcy.  

Czy klient ma zawsze rację? Oczywiście, że nie! Czy ciągłe mówienie tylko o sobie to błąd? Oczywiście, że tak! O lekcjach, które warto odrobić, by radzić sobie w biznesie i w budowaniu marki pisze na swoim blogu  Kasia , po lekturze książki „Zakamarki marki” Pawła Tkaczyka. 

Nie jesteś wystarczająco dobra. A kto tak powiedział? To taki trol siedzący w środku Ciebie, wewnętrzny krytyk, który pojawia się znikąd i potrafi skutecznie namieszać w planach. Jak mu pokrzyżować szyki? Przeczytaj motywujący  tekst  Kamili o samowspółczuciu i samokrytyce.

Masz ochotę napić się dobrej, jesiennej herbaty i się rozgrzać? A może wolisz napój? Zajrzyj do Moniki po  8 przepisów na przygotowanie jesiennych herbat i napojów .  

Jak technicznie dopracować wygląd bloga?  O CSS-ie w WordPressie  pisze Kasia na blogu Przy Biurku. 

OSTATNIE ODKRYCIA – BLOGI WKRĘCAJĄCE W MYŚLENIE 

Ostatnio zupełnym przypadkiem natchnęłam się na  bloga Olgi Bartnik , który mnie ujął minimalizmem, mądrością, autentycznością, szczerością i poetycką narracją. Powiedziałabym nawet, że to bardzo eleganckie miejsce w sieci, które zaprasza lekkością słów zapadających na długo w pamięci. 

„Rozdawaj, dziel się, utylizuj”. 

Takie hasło trafiło do mnie po przeczytaniu tego tekstu na blogu  Emocjonalnie.com . Niby nic, a jednak. W samo sedno. Dodałabym jeszcze punkt 4: alteruj, czyli nadawaj nowe życie (bardzo to lubię). Ostatnio nadałam nowe życie szklanemu słoikowi po kremie do twarzy. Skarbonka na piątaki. Mamy taką tradycję odkładania monet pięciozłotych do puszki dla dziecka i regularnie uczymy tego nawyku Maję. Co do bloga -bardzo krótkie teksty, które dają do myślenia.  

Nie potrafisz skupić się na pracy, a może tylko tak Ci się wydaje? Sprawdź,  4 metody, które od lat wykorzystuje Marta . Po tym tekście na pewno inaczej spojrzysz na organizację czasu swojej pracy.

Chciałabym też polecić jeszcze jeden  tekst , w którym Marta pisze opowiada o tym, jak kupiła mieszkanie. Jeśli jesteście na tym etapie to serdecznie polecam. Wiem z małego doświadczenia, że wybranie rozkładu mieszkania wcale nie jest prostą sprawą, a uzbieranie pieniędzy na wkład własny w rok bez zaciskania pasa jest jak najbardziej możliwe. 

E-BOOK PSYCHOLOGICZNY Z 1900 ROKU Z KONTROWERSYJNYM TYTUŁEM I INSPIRUJĄCA KSIĄŻKA MARKETINGOWA

Ostatnio rzucił mi się w oczy wręcz zaskakujący e-book z… 1900 roku! Jeszcze go nie czytałam, ale zamierzam przeczytać, bo jestem bardzo ciekawa wniosków autorów i podejścia ludzi do siebie nawzajem. Mnie jako kobietę i żonę bardzo drażni podejście, że kobieta powinna służyć facetowi, bo od zawsze byłam za równouprawnieniem. Nie uważam tak jak autorzy e-booka, że kobiety są głupsze od mężczyzn czy mniej twórcze. Tytuł tego  e-booka  jest dość kontrowersyjny. 

Czytam teraz „ To jest marketing”  Setha Godina i muszę powiedzieć, że to jedna z bardzo inspirujących książek marketingowych. Jej recenzja niebawem zagości na blogu.

NARZĘDZIE 

 Lista ponad 70 narzędzi  przydatna dla każdego, kto ma biznes online i nie tylko. Znajdziesz tam wiele propozycji programów, które mogą Ci się przydać w biznesie lub zarządzaniu projektami.

COPYWRITING 

Skąd czerpać wiedzę o copywritingu?  Tutaj  znajdziesz naprawdę sporą listę blogów zagranicznych, które są świetnym źródłem wiedzy. 

Przy okazji – jeśli masz jakieś pytania dot. copywritingu, jeśli masz jakieś wątpliwości w tej sprawie, to napisz mi proszę w komentarzu lub na mój adres e-mail. 

Czy warto pisać wedle szablonu? Zobacz, co o  tym  sądzi Agnieszka.

Dobre teksty są jak wino, swoje muszą odleżeć, aby spojrzeć na nie jeszcze raz świeżym okiem.

O takim tekstowym leżakowaniu pisze Agata na swoim  blogu 

SOCIAL MEDIA

Jakie będą trendy w mediach społecznościowych w 2020 roku? Tutaj znajdziesz odpowiedź. Wizualny content będzie jeszcze bardziej na topie tak samo jak video, a w social mediach będzie ważne wsparcie lokalne.  Nadal silnym trendem będzie influence marketing, czyli marketing wpływu. Według statystyk aż 22 % internautów decyduje się na zakup po obejrzeniu wpisu / video u influencera, który reklamuj dany produkt. 

MUZYKA

Masz tak czasem, że uczepi się Ciebie jakaś bliżej nieokreślona melodia i masz déjà vu? Ja właśnie tak miałam z kawałkiem, który usłyszałam późnym wieczorem w radiu. Na drugi dzień w głowie ciągle rozbrzmiewały mi słowa z refrenu. Byłam przekonana, że śpiewa kobieta, która po namierzeniu utworu okazała się… facetem! Obiecałam sobie, że znajdę ten kawałek, ale nie dałam rady. Poprosiłam chłopaków z radia o namierzenie piosenki i udało się! Pełną listę moich ulubionych utworów w Spotify znajdziecie pod tym linkiem. Uwaga, to lista na prawie 30 godzin słuchania muzyki!

Mam też taki nawyk, że w każdy poniedziałek włączam listę „Stworzono dla Ciebie” i przesłuchuję losowe kawałki z listy. W ten sposób bardzo szybko nowo odsłuchane utwory stają się moimi ulubionymi. 


Chcesz, żeby Twój tekst znalazł się w moim zestawieniu?

Dołącz do mojej społeczności Uwolnij Słowa i w każdą środę wrzucaj linki do swoich tekstów blogowych. Najlepsze propozycje znajdą się w moim zestawieniu 🙂 

 

Historia autentyczna #18: Sylwia Chwalana o copywritingu
Historie autentyczne 19-Paweł Cisek

To Ci się może spodobać! :)

Przejdź do paska narzędzi