messyhead.pl

blog lifestyle, biznes, uroda, zdrowie

Uroda

Krem z witaminą C do twarzy — dlaczego warto włączyć go do codziennej pielęgnacji?

Krem z witaminą C do twarzy — dlaczego warto włączyć go do codziennej pielęgnacji?

Rutynowa pielęgnacja cery jest kluczem do zachowania jej zdrowego i młodego wyglądu. W sprzedaży co chwila pojawiają się nowe produkty, które mają pozwolić na osiągnięcie zadowalających rezultatów. Coraz większe zainteresowanie wzbudza krem z witaminą C. Co więc warto o nim wiedzieć?

Witamina C w pielęgnacji cery — jakie korzyści może przynieść?

Kremy z witaminą C, które przeznaczone są do rutynowej pielęgnacji twarzy, wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród kobiet, a także są rekomendowane przez samych dermatologów. Fenomen tej substancji aktywnej jest jednak jak najbardziej zrozumiały.

Witamina C oddziałuje na skórę w sposób wyjątkowo złożony. Wśród jej najważniejszych właściwości można wymienić:

  • działanie antyoksydacyjne — krem z witaminą C chroni skórę przed wolnymi rodnikami, a także stresem oksydacyjnym;
  • wsparcie syntezy kolagenu — to właśnie to białko odpowiada za jędrność oraz elastyczność skóry;
  • rozjaśnianie przebarwień — witamina C zawarta w kosmetykach korzystnie wpłynie na wyrównanie kolorytu skóry;
  • działanie rewitalizujące — kosmetyki z tą substancją w składzie dodadzą skórze blasku i witalności.

Jak więc widać, krem do twarzy z witaminą C wyróżnia się bardzo szerokim spektrum działania i może przynieść cerze wiele korzyści, szczególnie jeśli jest ona matowa i pozbawiona blasku.

Jak dokładnie działa krem z witaminą C?

Wiele kobiet może mieć wątpliwości: jak działa krem z witaminą C? Panie z pewnością są świadome tego, że nadmiar tej substancji może przyczynić się do nadmiernego przesuszenia skóry, a nawet do powstawania drobnych niedoskonałości.

Jednak kremy z witaminą C zwykle zawierają ją w odpowiednim stężeniu, a stosując się do zaleceń producenta, można osiągnąć zadowalające efekty w zakresie pielęgnacji i rewitalizacji skóry twarzy. Przede wszystkim skóra już po pierwszych aplikacjach zyska utracony blask, jędrność oraz wyjątkową miękkość w dotyku.

W miarę regularnego i długofalowego stosowania tego rodzaju kosmetyku można spodziewać się dalszych efektów. Krem z witaminą C penetruje dogłębnie kolejne warstwy skóry, a także pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Teoretycznie więc można spodziewać się wygładzenia drobnych linii, bruzd i zmarszczek.

Panie, które borykają się z przebarwieniami wynikającymi ze zmian hormonalnych lub ekspozycji na słońce, również docenią sobie skuteczne działanie kremu z witaminą C. Jego stosowanie pomoże zmniejszyć widoczność przebarwień, a nawet całkowicie je usunąć.

Jak stosować kremy z witaminą C dla optymalnych efektów?

Kremy z witaminą C należy stosować przede wszystkim regularnie. Włączenie ich do codziennej pielęgnacji powinno także odbywać się stopniowo. Konieczne jest obserwowanie cery i tego, w jaki sposób zareaguje ona na kwas askorbinowy.

Panie powinny pamiętać, że producenci na opakowaniu zamieszczają zalecenia odnoszące się do aplikacji kremu. Niektóre z nich są przeznaczone do stosowania w na dzień, a inne w nocy. Co więcej, zazwyczaj wystarczy nałożyć krem z witaminą C raz, a następnie poczekać, aż skóra zaabsorbuje substancje aktywne.

Kiedy warto uważać przy stosowaniu kremu z witaminą C?

Zgodnie z tym, co zostało wspomniane, nadmiar witaminy C może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Panie o wyjątkowo wrażliwej cerze, ze skłonnością do podrażnień, powinny wybierać kremy o możliwie najniższym stężeniu tej witaminy.

Jeśli mimo wszystko zapadnie decyzja o włączeniu kosmetyku do codziennej pielęgnacji, wówczas warto skupić się także na odpowiednim nawilżeniu skóry, co zapobiegnie łuszczeniu się i powstawaniu problematycznych zaskórników.

Szczególną ostrożność powinny zachować także osoby zmagające się z trądzikiem różowatym. W tym wypadku witamina C może dodatkowo podrażnić skórę i przyczynić się do rozprzestrzenienia się zmian. Cera problematyczna powinna być traktowana w wyjątkowo delikatny sposób, więc krem z witaminą C również musi zawierać jej jak najniższe stężenie.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij